تبلیغات
رضوان سلام - هفت واقعیت کنجکاوانه در مورد تلفن همراه

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1391

آیا شما می دانید، چرا محدودیت تعداد کلمه در هر پیام کوتاه ۱۶۰ حرف است؟ آیا شما می دانید چه کسی برای اولین بار از طریق تلفن همراه یک تصویر را ارسال کرد؟ پر فروش ترین تلفن همراه جهان؟ سخت ترین تلفن همراه دنیا؟ و یا اینکه کدام کشور جهان بیشترین پیام کوتاه را ارسال کرده اند؟

در این پست در نظر داریم به سوالاتی اینچنینی بپردازیم در واقع قصد داریم در ابتدا حس کنجکاوی شما را برانگیزیم سپس به دنبال پاسخ آنها باشیم، ضمنا اگر شما هم به حقایق جذابی در خصوص تلفن همراه دسترسی دارید که در این پست به آن اشاره نشده است، از قرار دادن آنها در بخش نظرات دریغ نفرمایید:

۱٫ پیام های متنی

مردم فیلیپین رتبه اول دنیا در ارسال پیام متنی را با متوسط ۱٫۴ میلیارد پیام کوتاه متنی در روز  دارند، در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ این کشور بعنوان پایتخت پیام متنی جهان شناخته می شد، در ابتدا پیام کوتاه در این کشور رایگان بود اما اکنون هر پیام یک پسو ( Peso)  تقریبا چیزی کمتر از ۲ سنت  برای کاربر هزینه دارد.

هفت واقعیت كنجكاوانه در مورد تلفن همراه

فیلیپین رتبه اول ارسال پیام کوتاه در دنیا را در اختیار دارد

 

2. ریشه محدودیت ۱۶۰ کاراکتری پیام متنی 

در سال ۱۹۸۵ پژوهشگر ۴۵ ساله مخابرات، Friedhelm Hillebrand، طول استاندارد پیام کوتاه را شناسایی کرد، او با ماشین تحریر خود جملات و متن های مختلفی را به صورت تصادفی  تایپ نمود و به این نتیجه رسید تمام آنها طول کمتر از ۱۶۰ کاراکتر دارند، از اینرو بر اساس یک استاندارد برای اولین پیام های کوتاه طول میزان کاراکتر مجاز برای هر پیام ۱۲۸ حرف بود که با فشرده سازی تا ۳۲ حرف نیز به آن افزوده شد و ۱۶۰ کاراکتر محدودیت هر پیام کوتاه شد.

هفت واقعیت كنجكاوانه در مورد تلفن همراه

کشف استاندارد کاراکتر هر پیام کوتاه توسط پژوهشگر مخابراتی

3.اولین تلفن همراه پخش کننده موسیقی

تلفن همراه زیمنس SL45 که در سال ۲۰۰۱ وارد بازار شد، اولین تلفن همراهی بود که از حافظه پشتیبانی می کرد و قابلیت پخش MP3 را داشت، ۳۲ مگابایت حافظه و امکان پخش موسیقی تا ۵ساعت و هدفون استریو این تلفن همراه، امکاناتی بود که در زمان خود منحصر به فرد بود.

هفت واقعیت كنجكاوانه در مورد تلفن همراه

زیمنس SL45

4.مقاوم ترین تلفن همراه جهان

تلفن همراه Sony Xp3300 Force بوسیله Guinness بعنوان سخت ترین تلفن همراه جهان شناخته شد،  تا عمق بیست و پنج متری  حفره بتن هیچ گونه آسیبی به این تلفن همراه وارد نمی شود، همچنین می توان تا دو متر در زباله خیس غرق باشد و هیچ آسیبی به آن وارد نشود.

هفت واقعیت كنجكاوانه در مورد تلفن همراه

مقاوم ترین تلفن همراه جهان Sonim-XP3300-Force

5. گرانترین تلفن همراه جهان

تلفن همراه Stuart Hughes iPhone4 دیاموند رز گرانقیمت ترین تلفن همراه جهان نام گرفته است، قیمتی در حدود ۵/۰۰۰/۰۰۰ یورو برابر با ۷/۸۵۰/۰۰۰ دلار دارد، حفره هایی بر روی قاب این تلفن همراه تعبیه شده است، که ۵۰۰ قطعه الماس ۱۰۰ قیراطی بر روی آن قرار داده شده است. پشت آن با گل رز طلا آمیخته شده است، و لوگوی اپل با ۵۳ تکه الماس آراسته شده است.

هفت واقعیت كنجكاوانه در مورد تلفن همراه

گرانقیمت ترین تلفن همراه جهان

 ۶٫ اولین عکس ارسال شده توسط تلفن همراه

اولین عکس  به اشتراک عمومی گذاشته شده تلفن همراه در ۱۱ ژوئن ۱۹۹۷ توسط فیلیپ کان( شخصی که در تصویر می بینید) تهییه شد، او این تصویر را از بیمارستان محلی که دخترش متولد شد به اشتراک عموم گذاشت.

هفت واقعیت كنجكاوانه در مورد تلفن همراه

اولین تصویر گرفته شده و به اشتراک گذاشته شده تلفن همراه

7. پرفروش ترین تلفن همراه دنیا

تلفن همراه محبوب و مورد توجه کاربران که هنوز هم در ایران برخی مشتاق خرید آن هستند Nokia 1100 با فروش بالغ بر ۲۵۰ میلیون دستگاه پرفروش ترین تلفن همراه جهان لقب گرفته است. این تلفن همراه در سال ۲۰۰۳ معرفی و تولید شده است.

هفت واقعیت كنجكاوانه در مورد تلفن همراه

پرفروش ترین تلفن همراه دنیا

منبع : Phone Arena
طبقه بندی: موبایل، 
برچسب ها: هفت واقعیت کنجکاوانه در مورد تلفن همراه، پیام های متنی، ریشه محدودیت ۱۶۰ کاراکتری پیام متنی، اولین تلفن همراه پخش کننده موسیقی، مقاوم ترین تلفن همراه جهان، گرانترین تلفن همراه جهان، اولین عکس ارسال شده توسط تلفن همراه،
ارسال توسط هادی رضوی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما با داشتن ماهواره چیست ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin