تبلیغات
رضوان سلام - دانشجویان تگزاس کنترل جدیدترین هواپیمای جاسوسی آمریکا را در دست گرفتند!

این اقدام تحت عنوان یک پروژه انجام گرفته و بعد از موفقیت این پروژه, این دانشجویان از وزارت امنیت داخلی آمریکا این موضوع را جویا شده‌اند که چرا باید جدیدترین هواپیمای جاسوسی این کشور که میلیون‌ها دلار ارزش دارد با تجهیزاتی به ارزش هزار دلار مورد سرقت قرار بگیرد آن هم در حالی که به‌شدت توسط نیروهای نظامی مورد مراقبت قرار می‌گیرد.

دولت آمریکا این روزها به شدت نگران آسیب‌پذیری هواپیماهای بدون سرنشین خود است این موضوع از انجا بالا گرفت که یکی از این هواپیماها توسط نیروهای نظامی کشور عزیزمان همین چند ماه پیش بدون کوچکترین آسیب به غرامت گرفته شد. همان زمان بسیاری از رسانه‌ها از استفاده از تکنیک فریب جی.پی.اس از سوی ایران سخن گفتند و حالا دانشجویان دانشگاه تگزاس به رهبری پروفسور تاد همفری نیز با استفاده از همین روش و با جعل سیگنال‌های ارسال شده GPS به هواپیمای بدون سرنشین, قادر به فریب این هواپیمای بدون سرنشین شدند تا این هواپیما مسیر دلخواه دانشجویان را در پیش بگیرد و البته نگرانی دولتمردان و نظامیان آمریکایی بسیار عمیق‌تر شود.

این اقدام یا هک، یک مشکل جدی برای طرفداران استفاده داخلی از هواپیماهای بدون سرنشین در ایالات متحده است. این دسته از افراد معتقدند که اگر کسی با  ۱۰۰۰ دلار و کمی اطلاعات بتواند کنترل این هواپیمای بسیار پیشرفته را بدست بگیرد چگونه دولت آمریکا می‌خواهد این هواپیماها را در ماموریت‌های بسیار مهم حفاظت کند تا به دست دشمنان این کشور نیفتد!

منبع:فارنت
طبقه بندی: عمومی، 
برچسب ها: هواپیمای جاسوسی، هک، دانشجویان، آسیب‌پذیری، نیروهای نظامی، دانشگاه تگزاس، روفسور تاد همفری نیز، جعل سیگنال‌، GPS، هواپیمای بدون سرنشین، ایالات متحده،
ارسال توسط هادی رضوی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما با داشتن ماهواره چیست ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin