تبلیغات
رضوان سلام - متن كامل صحبت های احمدی نژاد در تلویزیون درباره آغاز یارانه ها

گفت‌وگوی زنده‌ی رادیو و تلویزیونی رییس‌جمهور کشورمان با موضوع مسائل هسته‌ ای آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین احمدی نژاد پس از آنکه گفت در موضوع هسته ای فکر می کنیم دوره تقابل به پایان رسیده و دوره تعامل رسیده گفت: ما می خواهیم بازی برد برد باشد.

مهم ترین بخش های پاسخ های احمدی نژاد در خصوص هدفمند کردن یارانه را در ادامه بخوانید:

الان مردم دارند فشار می آورند که هدفمند کردن یارانه ها را اجرا کنید.

همه در هدفمند کردن یارانه ها پیروزند.

کارهای اضافه انجام داده ایم. یک ماه بنزین اضافه عرضه کردیم.

با محاسبات ما 6 دهک از روز اول بهتر می شوند. 2 دهک باید صرفه جویی کنند و 2 دهک دیگر باید خیلی صرفه جویی کنند. اینها زندگی باز بدون صرفه جویی دارند که باید به این سمت بروند.

کسی که صرفه جویی می کند دو سود می برد. می ماند در جیبش و مقدار صرفه جویی را صادر می کنیم و پولش به جیب مردم می آید.

پس از گام اول مرحله اول شرایط جدید اقتصادی ایجاد خواهد شد.

باید قدر ثروت الهی را بدانیم.

نسبت به هم رحمت داشته باشیم تا خدا رحم کند به ما. خیلی بد است کسی که از خلاء ها بخواهد استفاده کند.

رئیس جمهور با اشاره به پولی که به مردم بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه ها پرداخت می شود گفت: این پول ها مال بیت المال است،این پول ویژه است.

به گزارش خبرآنلاین مهم ترین بخش های سخنان رئیس جمهور را در ادامه بخوانید:

این پول ویژه است این پول امام زمان است پول با برکت است. پولی است که زمینه رشد جامعه است.

مواظب باشیم این پول خراب نشود. این پول یک گام در جهت عدالت است.

ما معتقد به برکتیم. برکت یعنی چی؟ یعنی هر چیزی در جای خودش قرار بگیرد.

این طرح[هدفمند سازی یارانه ها] دهها سال ادامه دارد و نسل های متعدد از آن استفاده می کنند.

این پولی که در حسابهای مردم است در آینده حداقل دو برابر می شود.

گام بعدی را سال دیگر انجام می دهیم.

ان شاالله در بودجه سال بعدی مجلس همکاری می کند و گام بعدی را بر می داریم.

اگر آن چیزی که در نیت من است بیش از دو برابر می شود.

اگر ثروت دست مردم باشد بهتر است که دست من باشد.

محمود احمدی‌نژاد در ادامه گفت‌وگوی رادیو و تلویزیونی‌اش اعلام كرد كه قانون هدفمند كردن یارانه‌ها از فردا اجرا خواهد شد.رییس‌جمهور از مردم درخواست كرد كه در دریافت پول‌هایی كه به حساب‌شان واریز شده است عجله نكنند؛ چرا كه برخی واحدهای اقتصادی برای مردم بسته‌های مناسبی در این زمینه در نظر گرفته‌اند.

رییس‌جمهور كشورمان با اشاره به تلاش‌های برخی كشورهای خارجی برای متوقف كردن فعالیت‌های هسته‌یی ایران، گفت: وقت آن رسیده است كه سیاست تقابل از جانب آن‌ها به سیاست تعامل تبدیل شود چرا كه در صورت اتخاذ این مسیر، همه برنده خواهند بود.

به گزارش تابناک ، محمود احمدی‌نژاد شنبه شب در گفت‌وگوی زنده رادیویی و تلویزیونی خود با اشاره به برنامه هسته‌یی ایران، اظهار كرد: یكی از مهم‌ترین موضوعات سیاست خارجی و بین‌الملل، موضوع هسته‌یی است و این مساله یك نماد و در واقع یك میعاد است.

وی افزود: موضوع هسته‌یی تقابلی بین نظام سلطه و سرمایه‌داری با اندیشه انسانی و توحیدی ملت‌ها بود كه ایران در محور جبهه توحیدی قرار داشته و دارد و موضوع هسته‌یی بهانه‌ای بود كه جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند. بنابراین طی سال‌های اخیر تمام تلاش‌های غرب بر این بود كه ایران هسته‌یی نشود ولی این طرح شكست خورد و ایران هسته‌یی شد و امروز ایران، هسته‌یی است.

احمدی‌نژاد با اشاره به این كه غرب در برابر برنامه هسته‌یی ایران دو راه پیش‌روی خود دارد، تصریح كرد: راه اول ادامه سیاست‌های گذشته است كه تا الان شكست خورده است و ادامه این سیاست‌ها قطعا منجر به شكست است. اولا آن‌ها نتوانستند جلوی هسته‌یی شدن ایران را بگیرند ولی ما پیروز شدیم و ایران هسته‌یی شد و این مساله تمام شد و حتی این مساله تبدیل به یك فرصت برای ما و در نتیجه پیشرفت ایران بیش‌تر شد.

رییس‌ قوه مجریه ادامه داد: راه دوم این است كه تقابل به تعامل و همكاری تبدیل شود. ما از اول دنبال این راه بودیم و می‌گفتیم چرا تقابل كنیم؟ هم در زمینه هسته‌یی و هم در مسائل بین‌الملل با هم هم‌فكری كنیم و در موضوع هسته‌یی نیز می‌توانیم با هم همكاری كنیم.

او با اشاره به مذاكرات اخیر ژنو، اظهار كرد: مذاكرات ژنو مذاكرات خوبی بود و نماینده ایران حرف‌ها را درست، قاطع و به‌جا زد. من به دقت صورت مذاكرات را مطالعه كردم و نكات مثبت در آن دیدم. به نظر من وقت آن شده است كه سیاست تقابل از جانب آن‌ها به سیاست تعامل تبدیل شود و این به نفع همه است؛ چرا كه در این صورت دیگر بازنده و برنده‌ای نیست و همه پیروز هستند. پس چرا وارد عرصه‌ای شویم كه هم بخواهیم حقی از ملت‌ها ضایع كنیم و هم پیروز شویم؟ این رفتار، رفتار قابل دفاعی نبود و محكوم بود.

احمدی‌نژاد با بیان این كه بهترین راه برای همه، حركت به سوی همكاری است، تصریح كرد: من رگه‌هایی را در مذاكرات اخیر دیدم و ما هم در همین راه حركت می‌كنیم. امیدوارم در گفت‌وگوهای بعدی در استانبول، برزیل و تهران به چارچوبی برای همكاری برسیم و عدالت، قانون و حق هم همین است؛ چرا كه بالاخره یك ملت باید بتوانند از حق خود استفاده كنند كه استفاده هم كرد و خواهد كرد.

رییس‌جمهور تاكید كرد: استفاده از اهرم‌های غیرقانونی، اهرم شورای امنیت و اقتصاد كار درستی نیست، آن هم در برابر ملت بزرگی مثل ایران. من امیدوارم كه به سمت تفاهم و همكاری برویم و ملت ایران از همكاری استقبال خواهد كرد. این انرژی كه برای تقابل صرف كردند اگر برای همكاری صرف می‌كردند حتما سود بیش‌تری می‌بردند و امروز هم توصیه می‌كنم كه به سمت تعامل بیایند و ما آماده هستیم كه این روند به نفع همه تغییر كند.

محمود احمدی‌نژاد در ادامه گفت‌وگوی رادیو و تلویزیونی‌اش اعلام كرد كه قانون هدفمند كردن یارانه‌ها از فردا اجرا خواهد شد.

رییس‌جمهور از مردم درخواست كرد كه در دریافت پول‌هایی كه به حساب‌شان واریز شده است عجله نكنند؛ چرا كه برخی واحدهای اقتصادی برای مردم بسته‌های مناسبی در این زمینه در نظر گرفته‌اند.

رییس‌جمهور تاكید كرد: با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها ایران پیشرفته‌ترین كشور دنیا می‌شود.

محمود احمدی‌نژاد در ادامه گفت‌وگوی زنده رادیو و تلویزیونی با مردم درباره ابعاد گوناگون اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و تاثیرات آن تصریح كرد: اجرای این قانون از دو سه سال قبل شروع شده و به طور رسمی از امسال آغاز شد. این طرح بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین طرح اقتصادی كشور است. انرژی و ثروت كشور به مردم تعلق دارد و ما فكر می‌كنیم بهترین حالت برای مدیریت این ثروت ملی مشاركت مردم در مدیریت آن است.

وی با بیان این كه یكی از بخش‌ها كه یارانه زیادی را به خود اختصاص داده، بخش انرژی است، افزود: متاسفانه امروز انرژی به درستی استفاده نمی‌شود و آثار آن در اقتصاد، سازنده نیست. امروز نزدیك به 5/6 میلیون بشكه نفت و گاز در كشور تولید می‌شود. از این میزان دو میلیون و 300 هزار بشكه صادر و چهار میلیون و 200 بشكه در داخل مصرف می‌شود. امروز نفت بشكه‌ای 85 دلار است كه اگر آن را در چهار میلیون و 200 هزار بشكه در سال ضرب كنیم مبلغی بیش از 120 هزار میلیارد تومان می‌شود كه حدود چهار برابر متوسط مصرف در دنیاست.

رییس‌جمهور ادامه داد: این در حالی است كه ما بیش از چهار برابر متوسط دنیا رفاه نداریم، بلكه رفاه ما معادل متوسط دنیاست. ما می‌گوییم این مبلغ باید در خدمت رفاه مردم باشد. در این میان چند اشكال وجود دارد؛ اول این كه اسراف زیاد است و مصرف اضافی است. اشكال دوم این است كه بهینه مصرف نمی‌كنیم. سومین اشكال این است كه همین مقدار، عادلانه توزیع نمی‌شود یعنی توزیع رفاه، عادلانه نیست و این موجب به وجود آمدن فاصله طبقاتی می‌شود.

احمدی‌نژاد با طرح این سوال كه “با اجرای قانون چه اتفاقی می‌افتد؟” اظهار كرد: ما می‌توانیم به نقطه‌ای برسیم كه با یك چهارم مصرف به همین رفاه دست یابیم. من نمی‌گویم كه سه چهارم صرفه‌جویی و بهینه‌سازی كنیم بلكه فقط یك چهارم صرفه‌جویی كنیم. وقتی همه رعایت كردند این 30 هزار میلیارد تومان به جیب مردم می‌رود.

او با اشاره به آمار و ارقامی برای توضیح بیش‌تر موضوع گفت: كل بودجه عمرانی ما در سال گذشته كه در تاریخ كشور بی‌نظیر بوده، 20 هزار میلیارد تومان بوده است. اگر یك همت عمومی به خرج دهیم این بودجه 5/2 برابر می‌شود. اگر این 30 هزار میلیارد تومان را به بخش مسكن ببریم و یا وام با سود صفر درصد بدهیم یك میلیون و 400 هزار مسكن شهری ساخته می‌شود و دیگر كسی بدون مسكن نمی‌ماند و بافت فرسوده‌ای باقی نخواهد ماند. اگر همین یك سال مصرف را به بخش صنعت ببریم تمام پروژه‌های نیمه تمام كامل می‌شود.

رییس‌جمهور ادامه داد: در حال حاضر ساخت 12 هزار كیلومتر راه‌آهن در برنامه ماست؛ یعنی 25 درصد بیش از كل تاریخ راه‌آهن كشور كه می‌توانیم با این میزان، ساخت راه‌آهن را تحقق بخشیم. علاوه بر این تمام آزادراه‌های كشور بیش از هفت هزار و 500 كیلومتر ساخته می‌شود.

احمدی‌نژاد با تاكید بر لزوم فرهنگ‌سازی در مورد اجرای این قانون (هدفمندسازی یارانه‌ها) اظهار كرد: در حال حاضر صداوسیما كارهای خوبی در این زمینه انجام می‌دهد و لازم است كه این مطلب در دروس مدارس و دانشگاه‌ها نیز بیاید. با قدری همت می‌توان صرفه‌جویی كرد تا ایران پیشرفته‌ترین كشور دنیا شود.

او گفت: به خاطر اهمیت این طرح، دولت وقت زیادی صرف كرد و تمام توان كارشناسی كشور بسیج شد. ما تمام جهات و تاثیرات این طرح را در مسائل گوناگون پیش‌بینی كردیم و برنامه‌ریزی جامعی از سوی دولت صورت گرفت. از سوی دیگر برای این كه این طرح، خوب و با كم‌ترین شوك و تنش آغاز شود گرچه همه با اجرای آن پیروز خواهند بود، كارهای اضافی نیز انجام دادیم از جمله این كه یك ماه اضافه بنزین اعلام شد؛ برای شبكه حمل و نقل برون شهری نیز سوخت گازوییل تا حدود 10 روز با قیمت قبلی شارژ می‌شود، سهمیه جدید دو ماهه شارژ می‌شود و همه جایگاه‌ها نیز به سیستم كارت‌خوان مجهز شده‌اند به نحوی كه می‌توان گفت برای اجرای این طرح سیستم‌های اداره كشور نیز متحول شده است.

رییس‌جمهور در مورد تدابیر دولت برای قیمت آب، برق و گاز نیز خاطرنشان كرد: قیمت آب، برق و گاز را پلكانی كردیم تا همه به صرفه‌جویی تشویق شوند.

احمدی‌نژاد با بیان این كه دو ماه در حساب مردم پول است و دولت آماده باش است تا این طرح به زیبایی اجرا شده و شیرینی آن در كام مردم باقی بماند، ادامه داد: با محاسبات ما شش دهك از روز اول وضع‌شان بهتر می‌شود، دو دهك باید قدری صرفه‌جویی كنند و دو دهك دیگر بیش‌تر صرفه‌جویی كنند. زندگی مرفه و باز بدون كنترل خوب نیست.

وی با بیان این كه با اصلاحات اساسی در اقتصاد، همه سود خواهند برد، اظهار كرد: با اجرای این طرح قیمت تمام شده صنعت می‌تواند با قیمت‌های جهانی رقابت كند. تاكنون قیمت انرژی كم بوده و بنابراین فكر و هوش ایرانی كه می‌تواند فرصت انجام كارهای بزرگ بیاید، معطل مانده است. با اجرای این طرح رفتار اقتصادی متحول خواهد شد.

احمدی‌نژاد در ادامه گفت‌وگوی زنده رایو و تلویزیونی‌اش، گفت: كسی كه در مصرف انرژی صرفه‌جویی كند دو سود می‌برد اول آن كه منابع در جیبش می‌ماند و هر چه صرفه‌جویی شده باشد را ما صادر می‌كنیم و پولش باز به جیب مردم بازمی‌گردد.

رییس‌جمهور درباره مصارف دولتی و عمومی، اظهار كرد: البته برای مصارف دولت، ما نرخ‌ها را آزاد تعیین می‌كنیم و این نشان می‌دهد كه ما بیش‌ترین فشار را خودمان تحمل می‌كنیم و كم‌ترین فشار را به مردم وارد می‌كنیم. اگر مردم در مصرف انرژی هر چه بیش‌تر صرفه‌جویی كنند ما بیش‌تر می‌توانیم صادر كنیم و منابع بیش‌تری را به مردم برمی‌گردانیم. ممكن است كسی بگوید پولش را می‌دهم و مصرف می‌كنم. این خوب نیست. آن چه او مصرف می‌كند دود می‌شود و می‌شود آلودگی تهران. در حالی كه اگر صرفه‌جویی شود به نفع مردم خواهد بود.

او در بخش دیگری از سخنانش، گفت: این طرح به نفع مردم است. به همین دلیل همه مردم خواهان اجرای آن هستند؛ چرا كه می‌فهمند منافع‌شان در اجرای این طرح است. حتی به ما فشار می‌آورند كه اجرا كنیم و وقتی مردم اجرای این طرح را پذیرفته باشند تبعات منفی نخواهد داشت و یا تبعات آن به حداقل می‌رسد.

احمدی‌نژاد گفت: اجرای این طرح راهی است كه ما شروع كرده‌ایم و با این اقدام گام آخر مرحله اول را برداشته‌ایم و وارد شرایط جدیدی می‌شویم.

وی گفت: ثروت ملی و اقتصاد باید توسط مردم اداره شود. تولیدكنندگی، مصرف‌كنندگی و مدیریت با خود مردم باید باشد. به عنوان مثال كشور ما كم آب است اما همین مقدار نزول باران را با راندمان یك سوم مصرف می‌كنیم در حالی كه می‌توانیم با همین مقدار آب تولید خود را سه برابر كنیم و این شدنی است.

رییس‌جمهور تصریح كرد: اولین خواهش من از مردم این است كه ما باید با هم باشیم، نسبت به هم دلسوز باشیم و با محبت رفتار كنیم. ما اعضای یك خانواده هستیم. باید با رحمت نسبت به هم برخورد كنیم تا رحمت خدا هم نازل شود. اگر مردم مراعات همدیگر را كنند خدا هم مراعات آن‌ها را خواهد كرد. خیلی بد است كه كسی به فكر خود باشد و بدتر آن كه كسی از خلاءها و تحولات سوءاستفاده كند. زیبایی زندگی به انباشتن نیست، به درست استفاده كردن است. زیباترین زندگی برای كسانی است كه خود را فدای دیگران كنند. امام حسین (ع) بر همین مبناست كه لذت‌بخش‌ترین زندگی را داشت.

احمدی‌نژاد افزود: باید مراعات همدیگر را بكنیم. چرا وقتی كه سر و صدایی می‌شود دو ریال روی قیمت‌ها بگذاریم؟ اگر این كار را 75 میلیون آدم انجام دهد چه می‌شود و انعكاس آن در زندگی ما چیست؟

وی با اشاره به پولی كه به حساب مردم واریز شده است، گفت: پولی كه به حساب مردم ریخته شده است یك حساب ویژه است. این مملكت متعلق به امام زمان (عج) است و این پول هم بیت‌المال است و پول امام زمان (عج) است و با بركت است و زمینه رشد جامعه است. مراقب باشیم این را با پول‌های دیگر خراب نكنیم چون دیگر اثر خود را از دست می‌دهد. ما معتقد به بركت هستیم و بركت از عدالت می‌آید. این پول یك گام بلند در جهت عدالت است و مال مردم است و مردم آن را درست مصرف كنند. توصیه می‌كنم بلافاصله به بانك‌ها مراجعه نكنند. این طرح ادامه دارد و ده‌ها سال به فضل الهی تداوم خواهد داشت؛ طوری كه كسی نتواند آن را لغو كند. مردم در برداشتن از این پول عجله نكنند. اگر آن را زود بردارند بازار بهم می‌ریزد. پول را نگه دارند. بخش صنعت و خدمات نیز بسته‌های خوبی برای مردم پیش‌بینی كرده‌اند. حتی برخی قیمت‌ها را می‌خواهند پایین بیاورند. در نتیجه در برداشتن از این پول مردم عجله نكنند به‌خصوص كه از فردا اجرای این طرح شروع می‌شود.

وی افزود: مردم برای این پول برنامه‌ریزی كنند. گام‌های بعدی هم وجود دارد و حداقل به دو برابر خواهد رسید و پول خوبی است. البته گام بعدی سال بعد اجرا می‌شود. نمایندگان مجلس در اجرای این طرح با دولت خوب همراهی كردند و ان‌شاءالله سال آینده هم همكاری می‌كنند تا بتوانیم گام‌های بعدی را برداریم. اگر آن گونه كه در نیت من قرار دارد اجرا شود پولی كه به حساب مردم واریز خواهد شد بیش‌تر از این می‌شود.

رئیس جمهور از واریز کردن پول نان در حساب مردم خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین محمود احمدی نژاد با اشاره به درآمد 130هزارتومانی دهک یک خانوار گفت: ما در یک ماه 162هزارتومان به آنها واریز کردیم. پیش بینی ما این است که در این دهک 10 درصد به هزینه هایشان افزوده می شود یعنی 13درصد.

مهم ترین بخش های سخنان رئیس جمهور را در ادامه بخوانید:

برای نان مردم وازیر جدید در مرحله دوم داریم. چون می خواهیم مردم نان خوب بخورند به ازای هر فردی ماهی 4هزار تومان برای نان به مردم می دهیم.

از رانندگان می خواهد در این طرح هم پیشکام اولیه رانندگان، اصناف و صنعت گران باشند.

از رسانه ها و سیاسیون می خواهم که همکاری کنند. این طرح که مال احمدی نژاد و این و اون نیست. کمک کنیم که کار جلو برود.پیشنهادی دارید بدهید.

در آلودگی هوای تهران همه ناراحت بودیم. مردم همکاری کردند. همین تنفس مردم در هوایی که قفل شده آلودگی است. دیدم هر فردی که خواستند هر طرحی را مسخره کردند.

احمدی نژاد اعلام کرد:یارانه نقدی از 40 هزار و 500 تومان به 44 هزار و 500 تومان افزایش پیدا می کند.

محموداحمدینژاد در گفتگوی تلویزوینی خود اعلام کرد یارانه نقدی ماهیهانه هر فرد از 40 هزار و 500 تومان به 44 هزار و 500 تومان افزایش پیدا می کند.

رئیس جمهور تاکید کرد برای افزایش توان خرید نان توسط مردم به ازلی هر نفر ماهیانه 4 هزار تومان یارانه نان به مردم پرداخت خواهد شد و به این ترتیب میزان یارانن های نقدی که قرار است به هر نفر به صورت دو ماه پرداخت شود به رقمی معادل 89 هزار تومان خاهد رسید.

براین اساس می توان گفت میزان یارانه نقدی که دولت باید به 60 میلیون و 500 هزار نفری که برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کرده اند باز 5 هزار میلیارد تومان به 5 هزار و 242 میلیارد تومان افزایش می یابد که به گفته رئیس جمهور قرار است این رقم 242 میلیارد تومان اضافه شده در هفته جاری به حساب ها واریز خواهد شد.

قابل ذکر است طبق گفته رئیس جمهور اگر یارانه نان به صورت داعمی پرداخت شود باید در سال 90 باید دولت رقمی معادل  31 هزارر و 452 میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت کند که این از برآوردهای قبلی معادل 1452 میلیارد تومان افزایش پیدا می کند.
طبقه بندی: سیاسی،  عمومی، 
برچسب ها: یارانه ها، احمدی نژاد، گفتگوی خبری،
ارسال توسط هادی رضوی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما با داشتن ماهواره چیست ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin