تبلیغات
رضوان سلام - گوگل با شبکه اجتماعی Google +1 می آید

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 آذر 1389

گوگل پلاس وان

طی چند سال اخیر خبرها و پیش بینی های زیادی راجع به شبکه اجتماعی گوگل بوده است.این بار نام Google +1 یا گوگل پلاس وان شنیده می شود .ظاهرا اهمیت Google + 1 به قدری است که سرگی برین یکی از ۲ صاحب گوگل به صورت جدی روی این پروژه کار می کند و نقش مهمی در Develop این پروژه دارد .

نام Plus One هم از روی یک سری قابلیت های پروژه انتخاب شده است .البته منابعی هم گفته اند که نام این پروژه @Google یا At Google می باشد.

بدون شک فیس بوک و توییتر محبوب ترین شبکه های اجتماعی در حال حاضر هستند و باید دید آیا برای ضلع سوم هم جایی هست ؟ براساس خبری از Techcrunch عملکرد گوگل پلاس وان شباهتهایی با دکمه لایک در فیس بوک و Retweet در توییتر دارد و اگر این فرضیات درست باشد باید دید چه بلایی سر دکمه Buzz در گوگل باز می آید !

متاسفانه هیچ کس از گوگل اطلاعات زیادی راجع به این پروژه نداده است .منابعی به Techcrunch گفته اند که Google + 1 یک تولبار است که در تمام سرویس های گوگل ظاهر می شود و حتی به صورت یک افزونه در کروم قرار می گیرد.البته احتمال این نکته به نظر کم می آید زیرا کاربران به اندازه کافی تولبار های متعدد را تجربه کرده اند .

علی رقم موفقیت گوگل در سرویس هایی مثل Gmail ، گوگل ریدر ، Calender ، گوگل داک ، گوگل کروم و … این شرکت بزرگ در زمینه سوشیال ۲ پروژه تقریبا نا موفق داشته است یعنی گوگل بار و گوگل ویو .البته چند وقت پیش شایعاتی مبنی بر سرویس  Google Me هم شنیده می شد که با روی کار آمدن نام Google +1 پیش بینی ها و شایعات پیرامون این پروژه می باشد .البته باید قبول کرد در کل هدف گوگل مقابله با فیس بوک و توییتر با ارائه یک سرویس واحد می باشد و این موفقیت برایش خیلی مهم است .

منبع

برچسب ها: گوگل، شبکه اجتماعی، Google +1،
ارسال توسط هادی رضوی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما با داشتن ماهواره چیست ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin