تبلیغات
رضوان سلام - از هر کجا که دوست دارید بردارید و هرجا که دوست دارید بگذارید!


با گذشت زمان، هر روز شاهد آن هستیم که جابجایی و انتقال اطلاعات ساده تر و ساده تر میشود. سالیان قبل اگر میخواستیم با کسی تبادل اطلاعات انجام دهیم، شاید تنها راه استفاده از فلاپی دیسک ها بود، کمی که گذشت سی دی و دی وی دی به ابزار مناسبی برای این کار بدل شدند، و این روز ها هم که تقریبا همه یک فلش کوچک همراه خود دارند و اطلاعات را به سادگی روی آن جا به جا میکنند. تازه راه های دیگری هم برای تبادل اطلاعات داریم، استفاده از فناوری هایی مثل بلوتوث، وای فای و … همه و همه انتخاب هایی هستند که پیش رو داریم.

به هر حال هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند. حالا یک لحظه تصور کنید گجتی در دست داشته باشید که به شما اجازه بدهد هر گونه اطلاعاتی را، چه تصویر باشد چه موسیقی و چه حتی یک نرم افزار که فایل نصب آن دیگر موجود نیست، از هر دستگاهی که میخواهید بردارید و به هر دستگاهی که میخواهید انتقال دهید بدون اینکه حتی مجبور باشید درگیر مراحل کپی و پیست شوید! میبینید چقدر لذت بخش است؟

iDroper دقیقا قرار است همین کار ها را برای شما انجام دهد. کافی است این قلم زیبا را بر روی هر نوع محتوایی که دوست دارید قرار دهید و سپس دکمه ی مخصوص آن را فشار دهید تا اطلاعات مورد نظر شما را در خود ببلعد! و سپس کافی است آن را بر روی دستگاه مقصد قرار داده و اطلاعات را به سادگی به آن انتقال دهید. همانطور که گفتم در مورد نوع این اطلاعات هیچ محدودیتی ندارید و حتی به راحتی میتوانید یک نرم افزار سنگین را روی آن جابجا کنید. iDropper همانطور که میبینید ساختار بسیار زیبایی دارد و از همه جالب تر اینکه شما میتوانید پیش نمایش فایل هایی را که از جایی برداشتید و درون این قلم ذخیره کردید را از کنار محفظه ی شیشه ای آن به راحتی ببینید.
اینکه از ارائه ی این طرح تا پیاده سازی آن چقدر راه است معلوم نیست اما به نظر من به هر حال اگر این قلم ارائه شود یکی از جالب ترین و در عین حال سرگرم کننده ترین روش های انتقال اطلاعات خواهد بود. فقط یک لحظه تصور کنید که قلمتان هر گونه اطلاعاتی را مثل جاروبرقی ببلعد! البته بی شک اینجا بحث کپی رایت و … هم پیش می آید که باید ببینیم برای آن چه فکری خواهند کرد.

منبع:یک گیک پارسی


طبقه بندی: رایانه، 
ارسال توسط هادی رضوی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما با داشتن ماهواره چیست ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin