تبلیغات
رضوان سلام - اعتراف گوگل به جمع‌آوری ایمیل‌ها و كلمات عبور


یکی از مقامات گوگل در وبلاگ‌ رسمی خود تصریح كرد كه این شرکت ایمیل، كلمات عبور و URL‌های مورد بازدید كاربران اینترنت را جمع‌آوری می‌كند.
به گزارش گرداب به نقل از سی‌نت، مقامات گوگل به تازگی در یكی از وبلاگ‌های رسمی وابسته به خود تصریح كرده‌اند كه ایمیل، كلمات عبور و URL‌های مورد بازدید كاربران اینترنت را در جریان تصویربرداری برای سرویس نمای خیابانی خود جمع‌آوری می‌كردند.

این اعتراف رسمی پس از آن صورت می‌گیرد كه مشخص شد كاركنان این شركت در جریان تصویربرداری از خیابان‌ها و اماكن مجاور برای راه اندازی سرویسی موسوم به نمای خیابانی اطلاعات شخصی كاربران را از طریق شبكه‌های بی سیم مجاور كه ناامن و فاقد كلمه عبور بودند، جمع آوری می‌كردند.

آلن اشتیس معاون اول واحد مهندسی و تحقیقات گوگل ضمن اعتراف به این مسئله در وبلاگ رسمی گوگل به نشانی googleblog.blogspot.com تلاش كرده تا با طرح این ادعا كه اكثر این اطلاعات كم اهمیت و جزئی و خرده ریز بوده‌اند از شدت انتقادات بكاهد. وی همچنین افزوده كه گوگل در اسرع وقت این اطلاعات را پاكسازی خواهد كرد و دیگر آنها را نگهداری نخواهد كرد.

گوگل قبلاً و به دنبال افشای این تخلف مدعی شده بود كه هرگز این اطلاعات را تجزیه و تحلیل نكرده است و اطلاع ندارد محتوای آنها دقیقاً چیست.

اما این اظهار نظر تازه بر خلاف ادعاهای قبلی گوگل است. چند روز قبل دولت كانادا از جمع آوری هزاران شماره تلفن، آدرس ایمیل و حتی محتوای آنها توسط گوگل خبر داده بود.

منبع: فارس


طبقه بندی: عمومی،  اینترنت، 
ارسال توسط هادی رضوی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما با داشتن ماهواره چیست ؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin